W poniedziałkowy wieczór sympatycy piłki nożnej byli obserwatorami fantastycznego meczu na stadionie w Rumunii. Spotkanie pomiędzy szwajcarską reprezentacją, a narodową drużyną Francji zafundowało bardzo dużo niezwykłych bramek, a mało kibiców spodziewało się tego. zwycięzce tego starcia ujrzeliśmy dopiero po konkursie rzutów karny, a zawodnicy obu drużyn grali świetnie. Jako pierwsi bramkę strzelili reprezentanci szwajcarskiej kadry, lecz gracze francuskiego zespołu niesamowicie zainaugurowali drugą połowę, podczas której 2 trafienia zaliczył Benzema. W sytuacji gdy na 3:1 trafienie zaliczył Pogba mogło się wydawać, że jakiekolwiek emocje w tym starcia w tym momencie skończyły się. Jednak zawodnicy szwajcarskiej kadry nie planowali poddawać się i o dziwo zdołali doprowadzić do rezultatu remisowego. Sędzia tego meczu był bez wyjścia i był zobligowany zaprosić graczy na dodatkowe 30 minut gry. Dodatkowy czas gry również nie przyniósł ostatecznego rozstrzygnięcia, a więc o rezultacie pojedynku zdecydować musiały karne. W ciągu konkursu karnych nieznacznie lepsza była kadra szwajcarska, która triumfowała wynikiem 5:4. Gracze szwajcarskiej kadry narodowej w ćwierćfinałowym meczu zmierzą się z zespołem Hiszpanii.