Niemiecka kadra po 2 latach przerwy siada na europejski tron w młodzieżowym futbolu. Piłkarze prowadzeni przez szkoleniowca Kuntza wygrali po niesamowicie wspaniałym spotkaniu z zespołem z Portugalii wynikiem jeden do zera. To był kolejny z rzędu finałowy pojedynek Mistrzostw Europy młodzieżowych dla reprezentantów niemieckiej drużyny narodowej. Piłkarze Niemiec w trakcie dwóch ubiegłych meczów dwukrotnie się mierzyli z hiszpańskim zespołem. W 2017 roku kadra Niemiec pokonała hiszpańską drużynę narodową. Reprezentanci Hiszpanii po dwóch latach zrewanżowali się i triumfowali w finałowej batalii 2:1. W tym przypadku niemiecka reprezentacja musiała rywalizować z zespołem z Portugalii, która również myślała o tym aby zwyciężyć to wartościowe trofeum. Finalnie jednak zwyciężyli gracze z Niemiec rezultatem jeden do zera, a bramkę rozstrzygającą zdobył Nmecha na samym początku połowy numer dwa.