Pierwszy raz największy i jeden z najbardziej popularnych festiwali w naszym kraju, odbył się pod nową nazwą– Pol'and'Rock Festival. Dawny „Przystanek Woodstock”, nazywający się tak od 1995 roku, musiał zmienić ją poprzez względy prawne. Tego roku jeden z najpiękniejszych festiwali na świecie odbywał się 24 raz. Aż 15 razy Pol'and'Rock Festival organizowany był w Kostrzynie nad Odrą i jak co roku przyciąga liczne tłumy fanów granej tam muzyki i magicznego klimatu tego wyjątkowego festiwalu.

Droga, którą przebył Pol'and'Rock Festival jest długa, a festiwal przechodził wiele zmian i zwiększał swoją jakość z upływem czasu. Na jego szybki rozwój miało wpływ nie tylko coraz większe zainteresowanie miłośników muzyki, ale co za tym idzie, coraz większa liczba sponsorów festiwalu. Liczba dni festiwalu wydłużyła się z początkowych dwóch na trzy, zwiększyła się ilość koncertów gwiazd zagranicznych oraz ilość fanów muzyki zainteresowanych festiwalem. Od wielu lat liczba fanów festiwalu oscyluje pomiędzy 300 a 750 tysięcy. Wejście na Pol'and'Rock Festival jest całkowicie darmowe, ale pomimo tego, wszyscy mogą tam się czuć bezpiecznie, dzięki pilnującym porządku służbom, mocno wspierane nazywanych „Pokojowym Patrolem”.

Festiwal ten nie jeden raz nominowany był do konkursów mających na celu wyłonienie najlepszych europejskich i światowych festiwali. Jego organizacja odbywa się na światowym poziomie. Ale to nie jest wszystko, co jest doceniane przez jego uczestników. Ludzie, którzy co roku od wielu lat są uczestnikami Pol'and'Rock Festival cieszą się przede wszystkim niezwykłym, panującym na nim, klimatem i atmosferą przepełnioną wzajemną akceptacją i radością. Festiwal ten jest miejscem, pozwalającym na bezpieczną i przyjazną zabawę przy pięknej muzyce. Dzięki Akademii Sztuk Przepięknych, która organizuje wiele warsztatów i spotkań, festiwalowicze mogą odbyć rozmowy z ciekawymi ludźmi, zrelaksować się dzięki medytacji czy pogłębić wiedzę z przeróżnych dziedzin nauk.

Jedno jest pewne – festiwalowy klimat i wspaniałe chwile na "woodstockowym polu" są warte przeżycia. Istnieje wielka szansa, że doświadczając tych emocji, zakochasz się w przepięknej atmosferze i powrócisz na Pol'and'Rock w następnym roku!

Tagi:

Brak komentarzy

Zostaw komentarz