FOTOKLUB RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
STOWARZYSZENIE TWÓRCÓW
REGION KUJAWSKO-POMORSKI
Z SIEDZIBĄ W TORUNIU

           STRONA W PRZEBUDOWIE

Wspieramy działania WWF https://ratujtygrysy.wwf.pl/

  DOROTA GRAUSZ artysta fotografik - Toruń

Urodzona w 1960r. w Kielcach. Artysta fotografik, członek rzeczywisty Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej. Legitymacja nr 170.

Fotografią interesuję się i uprawiam od wielu lat. Od 2000r. tworzę w technice „gumy arabskiej”. Pierwszą poważną prezentacją „gumową” była wystawa „Stary Kraków” prezentowana w NCK w Krakowie oraz Norymberdze. Była to wystawa wspólna z mężem Markiem Grauszem. Jestem współautorką takich wystaw w technice gumy jak: „STARA ARCHITEKTURA BUŁGARII”, „STARA POLSKA ARCHITEKTURA WIEJSKA III”, „STARY KRAKÓW I” I „STARY KRAKÓW II” oraz wystaw indywidualnych „KAZIMIERZ NAD WISŁĄ”, „KWIATY POLSKIE”, „STARY TORUŃ” i „PEJZAŻ KIELECKI”. Najpierw asystowałam, a następnie współprowadziłam wiele warsztatów fotografii w technice „gumy”, między innymi na kongresie fotograficznym „Fotowakancje” w Bułgarii oraz warsztatach artystyczno-terapeutycznych dla uczestników z Azorów. Od 2007r. do chwili obecnej wspomagam męża przy organizacji OGÓLNOPOLSKICH PLENEROWYCH SPOTKAŃ FOTOGRAFIKÓW, jak również biorę udział w tych imprezach i wystawach poplenerowych.

W 2015r. Kapituła Fotoklubu R.P nadała mi srebrny medal "ZA ZASŁUGI DLA ROZWOJU TWÓRCZOŚCI FOTOGRAFICZNEJ".FOTOGRAFIA W TECHNICE "GUMY"

TORUŃ - TECHNIKA WŁASNA 1

TORUŃ - TECHNIKA WŁASNA 2

KUTRY - TECHNIKA WŁASNA 3

ZAMEK BOLKÓW - TECHNIKA WŁASNA 4

NOWA MEDINA W AGADIR - TECHNIKA WŁASNA 5

AGADIRSKIE ŁODZIE - TECHNIKA WŁASNA 6

ZWIERZĘTA

SŁONECZNIKI