FOTOKLUB RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
STOWARZYSZENIE TWÓRCÓW
REGION KUJAWSKO-POMORSKI
Z SIEDZIBĄ W TORUNIU

Nasz region wspiera działania WWF https://ratujtygrysy.wwf.pl/

Jacek Mroczek fotograf - Toruń

Urodziłem się 6 czerwca 1945 r. w Poznaniu.

Z zawody jestem mgr inż. o specjalności mechanicznej.

Fotografią zacząłem się interesować od roku 1970.

Mając aparaty analogowe produkcji radzieckiej robiłem zdjęcia rodzinne, przyrody, spotkań towarzyskich, koncerty wystawy. Były to zdjęcia wykonywane w technice biało-czarnej

W 2005 roku kupiłem pierwszy aparat cyfrowy PC - CAM 880, a potem inne aparaty cyfrowe i od tego czasy zaczęła się moja przygoda z fotografią cyfrową.

W 2009 roku na jednej z wystaw spotkałem Pana Czesława Jarmusza - Artystę Fotografika Rzeczypospolitej Polskiej z Torunia. Zapoznałem się z jego twórczością jako fotografa.

Pan Czesław Jarmusz nauczył mnie wykonywanie profesjonalnie fotografii abym mógł być dobrym fotoreporterem.

Wszystkie moje zdjęcia jako fotoreporter zamieszczam na stronie www.wmoimobiektywie24.pl. na niej jest też archiwum moich zdjęć od 2009 r.

Od 2012 r. zajmuję się wykonywaniem kamerą filmów wideo.

Filmy te zamieszczam na portalu You Tube.

W Toruniu od czerwca 2016 r. jest wydawana Gazeta Toruńskich Seniorów - BEZ METRYKI gdzie pracuję społecznie jako fotograf.

Wraz z seniorami - fotografami takich Klubów Seniora jak : "Podgórski Walczyk" z Torunia, "Dolina Drwęcy" z Lubicza Górnego, "Leśna Kraina" z Cierpic pokazujemy na stronach www. działalność na co dzień seniorów.

Swoją pasję fotografii i filmowania nie pokazywałem na wystawach tylko na stronie www podanej powyżej.

Od 2017 roku jestem członkiem Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej - Stowarzyszenie Twórców Region Kujawsko - Pomorski z siedzibą w Toruniu