FOTOKLUB RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
STOWARZYSZENIE TWÓRCÓW
REGION KUJAWSKO-POMORSKI
Z SIEDZIBĄ W TORUNIU

           STRONA W PRZEBUDOWIE

Wspieramy działania WWF https://ratujtygrysy.wwf.pl/

MARCIN ZAWADA fotograf - Bydgoszcz

Urodzony w 1980r. Pierwszy kontakt z fotografią miałem w wieku kilku lat, kiedy zepsułem dziadkowego Vӧigtlandera. Później lata amatorskich zabaw ze Smieną, Wiliją i Elikonem.

Absolwent Bydgoskiej Akademii Fotografii, miłośnik motocykli, fotografii tradycyjnej i kolekcjoner starego sprzętu fotograficznego. Za sobą mam kilka zbiorowych wystaw fotograficznych.

Fotografuję cyfrowo lustrzanką Canon, Pentaconem Six, oraz wspomnianym (naprawionym już) Vӧigtlanderem. W swoich fotografiach staram się przedstawiać piękno, odrzuca mnie z kolei prowokacja i szokowanie jako sztuka. Dążę do tego, by cały efekt fotografii uzyskać jeszcze przed obiektywem, a nie w obróbce ciemniowej czy komputerowej.

Przesiaduję głównie we własnym, niewielkim studio, gdzie fascynuje mnie panowanie nad światłem i uzyskiwanie za jego pomocą tego co chcę – z tego powodu doceniam czerń i biel. Głównie portretuję kobiety jako piękniejsze połowy nas. Jeśli już wyjdę ze studia na zewnątrz, objawia się to (zależnie od pory dnia/nocy) fotografią przyrody lub astrofotografią.