FOTOKLUB RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
STOWARZYSZENIE TWÓRCÓW
REGION KUJAWSKO-POMORSKI
Z SIEDZIBĄ W TORUNIU

           STRONA W PRZEBUDOWIE

Wspieramy działania WWF https://ratujtygrysy.wwf.pl/

 ZBIGNIEW PRZYBYSZ artysta fotografik - Toruń

Zbigniew Przybysz (1958) – toruński plastyk i fotograf. Z fotografią związany jest od 1974 r. W latach 1986–1996 był instruktorem plastyki i fotografii w Miejskim Domu Kultury „Centrum”, gdzie prowadził warsztaty fotograficzne dla młodzieży (zajęcia w plenerze oraz ciemni fotograficznej). Od 1999 r. jego artystyczne zainteresowania obejmują miedzy innymi martwą naturę, pejzaż, portret i grafikę komputerową. Od 2001 r. prowadzi Fotogalerię, a od 2007 r. Galerię Muz w Domu Muz w Toruniu. Brał udział w siedmiu edycjach Ogólnopolskich Plenerowych Spotkań Fotografików. Autor 11 wystaw indywidualnych o różnej tematyce. Od 2010 r. jest członkiem Stowarzyszenia Twórców Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej.

Formaty wielkoportretowe to powstający od kilku lat projekt większej całości, przedstawiający na dużych, prostych, czarno-białych wydrukach przyjaciół, osoby znane i mniej znane.

Moje portrety są próbą pokazania rzeczywistości, precyzyjnie wyrysowanej i indywidualnie dopasowanej do każdej twarzy. Dla mnie sens tego projektu wzrasta z przemijającym czasem oraz ilością sportretowanych osób. Poprzez Formaty wielkoportretowe chciałbym również złożyć hołd tym osobom, których nie ma już wśród nas. W toruńskiej galerii Omega wystawiam 16 dużych wydruków czarno-białych. Wszystkim, którzy przyczynili się i namówili mnie do realizacji tej wystawy, składam serdeczne dzięki.


W 2015r. Kapituła Fotoklubu R.P nadała mu srebrny medal "ZA FOTOGRAFICZNĄ TWÓRCZOŚĆ".

PORTRETY