Wielkimi krokami zbliżają się potyczki piłkarskie w Katarze, a większe grono płci męskiej z zafascynowaniem odlicza kolejne dni. W sieci rodzi się multum komentarzy dotyczących tego, jaka drużyna zwycięży te rozgrywki, a która ma na to znikome prawdopodobieństwo. Nie zabraknie również nagonki w kwestii przeróżnych piłkarzy. Czy jedyne w swoim rodzaju historyczne wydarzenie zagwarantuje kibicom doniosłe odczucia?

Wyjątkowość wydarzenia

Teraźniejsze igrzyska będą ponadprzeciętnie zjawiskowe, nie zważając na fakt gigantycznej ilości mistrzowskich turniejów piłki nożnej, które do tej pory zostały zrealizowane. Po raz pierwszy w historii, mecze między drużynami wydarzać się będą na obszarze Bliskiego Wschodu, oraz pierwszy raz w kraju wierzenia islamskiego. Pora kalendarzowego roku również okazuje się szczególna, bo rywalizacja sportowa wydarzy się w trakcie jesieni. Jest to zarazem finalny turniej, gdy współuczestniczyć będą wyłącznie 32 reprezentacje, gdyż na następnym takim wydarzeniu, liczba reprezentacji rozszerzona zostanie do 48 zespołów zakwalifikowanych.

Negatywne komentarze ludzi

Zbliżające się zawody piłkarskie są jeszcze bardziej dyskusyjne od swoich wcześniejszych wersji. Powstają opinie, że wybór państwa, w którym rozgrywki mają się odbyć, zawierał czynniki korupcyjne. Nie powinno nas dziwić zatem, że w środowiskach piłkarskich dostrzegalne jest dużej wielkości wzburzenie. Dookoła organizowanych zawodów w koło błąkało się widmo skandali, natomiast czara goryczy przelała się, gdy na światło dzienne wyszło, iż w trakcie budowania stadionów i reszty infrastruktury, zginęła ogromna liczba siły roboczej, nie będąca zabezpieczona w żaden sposób. To jednakże nie przyhamowało największej międzynarodowej organizacji piłki nożnej, od decyzji akredytacji tego doniosłego turnieju dla gospodarza, którym jest Katar.

Kto wzniesie złote trofeum?

Pomimo wielkiej niechęci aniżeli zachwytu w stosunku do gospodarza zawodów w piłce nożnej, i tak miliony kibiców angażują się w cały proces, stawiając na przeróżne zespoły do podniesienia trofeum. Głównymi faworytami do podniesienia trofeum są Hiszpanie, Niemcy, Francuzi jak i Brazylijczycy. Do zespołów tych dodaje się również przedstawicieli drużyny z Portugalii, Holandii oraz Anglii. Na zdobywcę złotego medalu musimy poczekać aż do połowy grudnia.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz