Kadra narodowa Czech zwycięża narodową reprezentację Polski w pierwszym pojedynku eliminacyjnych zmagań do Mistrzostw Europy 2024!

Zakończony w grudniu mundial w wykonaniu kadry narodowej Polski nie był zbytnio udany. Polscy zawodnicy oczywiście byli w stanie wywalczyć awans do fazy play-off, jednakże nie każdemu podobał się styl, w jakim to zrobili. Wielbiciele piłkarscy z naszego kraju zgodnie uważali, że zmiana na pozycji selekcjonera jest wymagana. I właśnie z tego powodu prezes PZPN Cezary Kulesza podjął decyzję o przerwaniu kontraktu z Czesławem Michniewiczem. Fernando Santos został kolejnym szkoleniowcem polskiej piłkarskiej reprezentacji, a jego pierwszym poważnym przeciwnikiem była kadra Czech. To było pierwsze spotkanie w zmaganiach eliminacyjnych do Mistrzostw Europy 2024 i niesamowicie ważne było to, by wygrać.

Przed pierwszym gwizdkiem arbitra nastroje w naszej kadrze były dobre, jednakże weryfikacja przyszła bardzo szybko. Reprezentacja Czech bowiem dała radę strzelić dwa gole już po trzech minutach pojedynku. To było wielkie zaskoczenie zarówno dla fanów zasiadających na trybunach w Pradze, jak i zawodników. Piłkarze czeskiego zespołu narodowego od pierwszego gwizdka sędziego prezentowali się o wiele lepiej od polskich piłkarzy i nie wiele wskazywało na to, iż w drugiej połowie to się odmieni. W drugiej części starcia polska narodowa kadra grała trochę lepiej, jednakże to piłkarze z Czech zdobyli gola numer trzy. Zdobywcą trzeciego gola w 64. minucie był Kuchta Jan. Nasi zawodnicy próbowali nadrobić straty, jednak dali radę zdobyć wyłącznie jedną bramkę na trzy minuty przed zakończeniem meczu. Warto zaznaczyć to, że ten pojedynek w wykonaniu polskiej kadry narodowej był fatalny. Portugalski trener Fernando Santos na pewno nie w ten sposób debiut w zespole Polski. Kadra narodowa Polski w drugim meczu eliminacyjnych zmagań mierzyć się będzie z czeskim zespołem narodowym. Polska kadra narodowa z całą pewnością musi odnieść wygraną w tym pojedynku.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz