Ostatnio, a więc 7.03 o 20 miał miejsce wywiad Oprah z księciem Harrym i księżną Meghan Markle. O wywiadzie tym stało się nieprawdopodobnie głośno i dalej jest to jeden z podstawowych tematów wśród różnych tabloidów. Po wycofaniu się pary z pełnienia obowiązków w ramach brytyjskiej rodziny królewskiej a także przeprowadzce do USA był to pierwszy wspólny wywiad Harry'ego i Meghan. Podczas rozmowy z Oprah para wyjaśniła powody swych decyzji oraz przedstawiła własną wersję wydarzeń z życia na królewskim dworze. Podczas rozmowy ujawniły się zarzuty obojętności, rasizmu i utrwalania kłamstw pod adresem Pałacu Buckingham.

Oprócz tego, według opublikowanego parę dni temu sondażu ośrodka YouGov Brytyjczycy w całym tym nieporozumieniu w królewskiej rodzinie są raczej po stronie królowej Elżbiety i reszty członków rodziny niżeli Harry'ego i Meghan. Mimo to nie da się ukryć, że poparcie jest nadzwyczajnie zróżnicowane, zależnie od wieku i sympatii politycznych. Brytyjskie tabloidy dostrzegają, że jeśli Harry i Meghan pragnęliby kiedyś powrócić na łono królewskiej rodziny, to tym właśnie wywiadem stracili definitywnie swoją okazję. Poza wspomnianymi wcześniej kwestiami para poruszyła również sferę tego, że książe nie dostrzegał wcześniej, że jest on uwięziony, jak sam dodał, jak i również temat myśli samobójczych Meghan.

Prowadzący kanał na platformie YouTube, którzy zajmują się generowaniem informacji Josh Pieters i Archie Manners, poprosili czwórkę znawców interpretujących w mediach kwestie królewskiej rodziny na omówienie wywiadu dwa dni przed emisją. Profesjonaliści, w tym były prasowy sekretarz królowej brytyjskiej, omówili cały wywiad, zarzucając jednocześnie Winfrey stronniczość natomiast Meghan używanie bezkompromisowego a także ostrego języka. Wywiad Oprah z księciem Harrym i Meghan Markle został zaprezentowany w wieczorem w TVN24. Co istotne, rozmowę tą oglądało średnio ponad milion widzów. Stacja okazała się wtedy drugim z kolejności liderem rynku, wyprzedzając tym samym Polsat i TVN.

Jednocześnie mówi się, jakoby wywiad ten tylko potwierdził informacje dotyczące Oprah jako dziennikarki, która może wyciągnąć ze swojego rozmówcy wszystko, wnikając w szczegóły. Z uwagi na emocjonujące szczegóły książęcej pary tabloidy piszą o "telewizyjnej rozmowie dekady", jednak Oprah przyczyniała się do tego już niejednokrotnie. Bez dwóch zdań trzeba stwierdzić, iż fakt ten będzie w ciągu najbliższych tygodni zapewne często omawiany.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz